Najlepsze przekąski na wypadek upadku o 15:00

Udostępnij

Nasz dietetyk dzieli się przekąskami, aby zatrzymać te wizyty w automacie.

Zazwyczaj, gdy ludzie myślą o zdrowym odżywianiu, kojarzą korzyści z tym, jak będą wyglądać, ale dobre odżywianie jest równie ważne dla odżywiania mózgu. Spożywanie odpowiednich pokarmów w ciągu dnia może wpłynąć na Twój nastrój i poziom energii, a właściwe jedzenie może mieć pozytywny wpływ na sposób, w jaki myślisz, wykonujesz i tworzysz. Jest to szczególnie ważne w godzinach pracy, kiedy musisz być produktywny. Badania dowiodły, że najmniej produktywna pora dnia przypada na około 15:00, ale niektóre składniki odżywcze mogą pomóc w utrzymaniu stałego poziomu produktywności przez całe popołudnie.

Pierwsze rzeczy... Ważne jest, aby unikać cukrowych, prostych węglowodanów przekąsek w godzinach popołudniowych. Żywność o wysokiej zawartości cukru blokuje neurony, które pomagają ci czuć się rozbudzonym, co skutkuje kolejnym załamaniem nie długo po spożyciu. Chcesz również unikać żywności, która jest pozbawiona składników odżywczych i zawiera "puste" kalorie. Badania pokazują, że to, co jemy w ciągu dnia, może mieć duży wpływ na naszą produktywność i wydajność poznawczą. Co więc powinieneś przekąsić, gdy po południu zaczynasz tracić siły?

Pokarmy bogate w białko

Przekąska bogata w białko pomoże Ci przetrwać do końca dnia. Białko może pomóc w dostarczeniu organizmowi neuroprzekaźnika dopaminy, który pomaga utrzymać czujność oraz zwiększa koncentrację i kreatywność. Podczas gdy pokarmy bogate w białko nie zawierają dopaminy, odpowiednia przekąska może zachęcić Twój organizm do jej wytworzenia. Białko pomoże również zwiększyć sytość (uczucie pełności) i zmniejszy zachcianki, które każą Ci sięgać po ciasteczka lub wymykać się do automatu.

Zdrowe tłuszcze

Zdrowe tłuszcze są również fantastyczną opcją, jeśli chodzi o 3pm munchies. Ludzki mózg składa się w prawie 60 procentach z tłuszczu, a kwasy tłuszczowe odgrywają kluczową rolę w określaniu integralności mózgu i jego zdolności do działania. Kwasy omega 3 znajdujące się w orzechach i nasionach mogą zwiększyć Twoją zdolność koncentracji, zatrzymywania informacji i kreatywnego myślenia. Tłuszcze nienasycone obniżają również stan zapalny w mózgu i wspierają komunikację między mózgiem a resztą ciała.

Nasze ulubione przekąski na 3pm

Pakiet przekąsek z migdałami i chia - Doskonała paczka wielkości przekąski zawierająca mieszane orzechy, nasiona i opiekany kokos, ta pyszna mała torba z prezentami jest idealna, aby utrzymać cię w mocy po południu, orzechy są źródłem zdrowych tłuszczów, które nie tylko utrzymują cię w sytości, ale także pomagają zmniejszyć stan zapalny.

Sorghum Snack Pack - Ultra niskokaloryczna przekąska o wysokiej zawartości białka i błonnika. Przyprawiliśmy ją również chili, aby dodać jej trochę kopa, który pomoże zwiększyć Twoją czujność i utrzymać metabolizm na wysokim poziomie przez cały dzień.

Kulki proteinowe - Nasze ręcznie robione, superżywnościowe kulki proteinowe są w 100% naturalne i dokładnie tym, czego potrzebujesz, gdy chcesz sięgnąć po coś niegrzecznego. Posiadają naturalną słodycz pochodzącą z daktyli, która pomoże ograniczyć Twój głód cukru, podczas gdy zdrowe tłuszcze zawarte w orzechach i kokosie poprawią koncentrację i utrzymają Cię w sytości. Idealna mieszanka orzechów, kokosa i słodzona daktylami. To mały słodki przysmak bez poczucia winy.

Ważne jest, aby pamiętać, że to, co jesz, może albo zwiększyć Twoją zdolność umysłową i kreatywność, albo ją utrudnić, prowadząc do uczucia zmęczenia i długiego popołudnia rozproszenia... więc wybierz mądrze, gdy sięgasz po swój popołudniowy pick me up!

Zobacz naszą ofertę przekąsek THR1VE tutaj!