Pracujesz przez wiele godzin? Zachowaj zdrowie dzięki tym trzem poradom, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas

Udostępnij

Czy widzisz ludzi na mediach społecznościowych, którzy fotografują swoje lunche z domowym makaronem soba z awokado i dekoracją z mikro ziół - a ty próbujesz znaleźć czas w swoim dniu pracy, aby złapać kawę? Jasne, byłoby wspaniale, gdybyś rozwalił duży trening na siłowni, przygotowywał trzy czyste posiłki dziennie i robił codzienną sesję medytacyjną. Ale kiedy twoja skrzynka odbiorcza jest zalana, jesteś w trakcie spotkań i wypalasz olej o północy, często jest to po prostu nierealne. Nie stresuj się: mamy trzy porady, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i sprawią, że Twój dzień będzie zdrowszy - bez konieczności stosowania mikroherbów.

Zrób dwie zdrowe zamiany

Bądźmy realistami - nie wszyscy będziemy jeść jak ten wojownik wellness, którego śledzimy na Instagramie 24/7. Jest sporo czasu na przygotowanie i pieniędzy, które idą na te sałatki z jarmużu z perłami granatu i risotto z quinoa z usmażonym tuńczykiem. Jednak wyznaczanie sobie małych, osiągalnych celów może mieć ogromny wpływ na Twoje codzienne zdrowie.

Po pierwsze, postaw sobie za cel spożywanie jednego naprawdę zdrowego posiłku dziennie. Nie musi to być wszystko zoodle i tofu. Postaraj się o dużą porcję warzyw i chude białko, przyrządzone na zdrowych tłuszczach. Utrzymuj go w niskiej zawartości węglowodanów, aby zmniejszyć całkowite obciążenie węglowodanami w ciągu dnia. Świetną opcją jest zamiana niezdrowych lunchów z pracy na wynos na super czyste. Oznacza to, że jeśli skończysz jeść wieczorem, to już osiągnąłeś swój cel na ten dzień. Możesz grillować większość białek i piec warzywa kilka dni wcześniej. Jeśli nie możesz się przejmować przygotowywaniem posiłków, możesz również zamówić kilka posiłków THR1VE oraz zdrowe przekąski na cały tydzień pracy. Są one zaprojektowane przez szefa kuchni i zatwierdzone przez dietetyków, więc nie będziesz się nudzić.

Po drugie, staraj się zamienić jedną niezdrową przekąskę dziennie. Odrzuć kawałek biurowego tortu urodzinowego, ciasteczko z kuchni w pracy lub batonik czekoladowy z automatu. Jeśli to konieczne, zamień ją na dobre źródło białka, takie jak porcja orzechów, gotowane jajka lub chudy koktajl proteinowy. Te dwie zdrowe zamiany mogą odmienić Twój tydzień pracy, nie wpływając na Twój pracowity dzień.

HIIT it up

Co z wczesnymi startami i późnymi nocnymi terminami, może być trudne do zmieszczenia w długim treningu na siłowni. Ale czy masz 8 minut na zapas? Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) jest wybawieniem dla osób cierpiących na brak czasu. Typowy program w stylu Tabaty obejmuje 20 sekund pracy na całego - czy to sprintów na plaży, w parku, na rowerze stacjonarnym czy w basenie - po których następuje 10 sekund odpoczynku. Powtarza się to 8 razy w ciągu czterech minut. Wliczając w to krótką rozgrzewkę i schłodzenie, całkowity trening trwa zaledwie osiem minut. Bardziej zaawansowane wersje będą składały się z dwóch lub więcej sekwencji, ale w większości przypadków czas pracy wynosi tylko około 12-14 minut.

Celem jest tutaj jakość ciężkiej pracy, a nie ilość. Dodatkowo, nauka sugeruje, że krótszy trening nie jest nawet kompromisem. Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster odkryli, że wykonywanie 10 jednominutowych sprintów na rowerze stacjonarnym z około minutą odpoczynku pomiędzy nimi, trzy razy w tygodniu, działa tak samo dobrze w poprawie mięśni, jak godziny konwencjonalnej, mniej męczącej jazdy na rowerze. Inne badanie w Frontiers in Physiology wykazało, że może to być skuteczny i efektywny sposób na zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.

Bonus: Trening HIIT może nawet pomóc wzmocnić Twój mózg. Nowe badania opublikowane w Journal of Cognitive Neuroscience wykazały, że ludzie, którzy wykonywali krótkie sesje treningu interwałowego przez 20 minut przez zaledwie sześć tygodni, wykazali znaczną poprawę w zakresie pamięci o wysokim stopniu zakłócenia. Jest to ten rodzaj pamięci, który, powiedzmy, pomaga ci odróżnić twoją torbę sportową od innej torby sportowej podobnej marki i koloru. Wyniki badania były znaczące, ponieważ zdrowi młodzi dorośli uczestnicy poprawili się w naprawdę krótkim czasie. Tak więc to, czy zdecydujesz się spędzić 15-20 minut dziennie w spirali na Facebooku, czy robić sprinty, zależy od Ciebie.

Idź szybko

Intermittent fasting to trend zdrowotny du jour, ale nie martw się, nie będziesz musiał głodować przez cały dzień. Jest więcej sposobów na post niż tylko dieta 5:2. Być może znasz model pięciu dni regularnego jedzenia, dwóch dni ultra niskokalorycznego jedzenia. Ale coraz bardziej popularną i skuteczną metodą przerywanego postu jest to, co jest często określane jako "Time Restricted Feeding" lub TRF (kochamy akronim zdrowia!) W przeciwieństwie do niektórych innych rodzajów postu, nie będziesz drzemać o trzeciej lub coraz głodny w swoich rozmów konferencyjnych.

TRF polega na ograniczeniu godzin, w których jesz każdego dnia, więc masz przedłużony post nocny. Jednym z łatwych sposobów na to jest pominięcie śniadania i trzymanie się wody lub czarnej kawy do obiadu. Upewnij się, że zjesz zdrowy, kontrolowany porcjami lunch, aby przerwać post (nasze porcje posiłków są dobrym przewodnikiem). Wiele badań, w szczególności z Salk Institute for Biological Studies, wykazało, że taki styl odżywiania może pomóc w przezwyciężeniu szkodliwych skutków złej diety i uchronić się przed cukrzycą i otyłością. Poza korzyściami zdrowotnymi, jest to świetne rozwiązanie oszczędzające czas. Zapomnij o maniakalnym przygotowywaniu porannego śniadania, możesz po prostu zanurzyć się prosto w tej liście rzeczy do zrobienia.

Kluczem jest dostosowanie TRF do swojego stylu życia. Jeśli ćwiczysz rano, to możesz po prostu zjeść wczesną kolację lub całkowicie ją pominąć. Możesz spróbować kilka razy w tygodniu lub uczynić z tego codzienną rutynę. Wyznacz sobie cel na tydzień, aby wypróbować którąś z tych oszczędzających czas wskazówek i zauważ różnicę w tym, jak wyglądasz, jak się czujesz i jak sobie radzisz.

THR1VE posiada w swojej ofercie szereg zdrowych, gotowych posiłków i przekąsek, które mogą być dostarczone do Twojego domu lub biura. Ciesz się pyszną mocą niezwykłego zdrowia każdego dnia! Zapoznaj się z ofertą tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz